Tose Proeski
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

  Тоше Проески - 12

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

  Тоше Проески - 12 Empty
PostSubject: Тоше Проески - 12     Тоше Проески - 12 EmptyFri Sep 20, 2019 12:38 pm

Тоше во Струмица
Вест / 03.12.2002
По концертот во Скопје, во првата хала на Скопскиот саем, Струмица беше првиот од повеќето градови кои Тоше Проески треба да ги помине со неговата промотивна турнеја. Струмица се случи во саботата

Два концерти на Тоше во Универзална
Вест / 23.12.2002
В СРЕДА И ЧЕТВРТОК Музичката sвезда Тоше Проески минатата недела ја заврши турнејата низ државава, а в среда и четврток повторно ќе пее во Скопје. Овие два концерта се под мотото "Со музика за живот"

Тоше за хендикепираните и децата без родители
Вест / 30.12.2002
Со музика за живот! Така беа насловени концертите на Тоше Проески во Универзална сала во Скопје.
Back to top Go down
https://tose.forumotion.com
 
Тоше Проески - 12
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2002-
Jump to: