Tose Proeski
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

  Тоше Проески - 1 - 12

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

 Тоше Проески - 1 - 12 Empty
PostSubject: Тоше Проески - 1 - 12    Тоше Проески - 1 - 12 EmptyMon Nov 04, 2019 5:39 pm


Тоше композитор во своето студио
Вест / 10.01.2005
Во својот стан во скопската населба Црниче, Тоше Проески го опреми новото студио. Покрај честите настапи дома и надвор, Тоше интезивно компонира нови песни за себе и за други изведувачи. Мегаsвездата ..

Калиопи, Тоше и Гаџа ќе се соблекуваат за жртвите на цунами
Вест / 12.01.2005
ДО САБОТА НА ПОЛНОЌ ДЕНОВИ НА СОЛИДАРНОСТ СО НАСТРАДАНИТЕ ВО ЈУГОИСТОЧНА АЗИЈА Во акцијата "Македонија за настраданите од цунами" што ја организираат група граѓани со логистичка поддршка од Градот

Без Тошка наш не бидува ни "Дубровник"
Вечер / 15.01.2005
Најпопуланриот балкански пејач Тоше Проески ја прифати поканата од Терезе Кесовија да учествува на "Феста Дубровник", на 28 јануари. Дотогаш Тоше ќе реализира нешто од неговиот албум во подготовка,


Сам со себе во 100 м квадратни
Вест / 24.01.2005
МОЈОТ ДОМ: ТОШЕ ПРОЕСКИ "Вест" прв влезе во новиот, луксузно уреден дом на нашата најголема музичка sвезда Тоше Проески, во населбата Црниче. Во станот од 105 метри квадратни во модернистички стил

Моцан, Тоше и Пеце "прават" ново Крушево
Вечер / 24.01.2005
Крушево - Првата република на Балканот претставува свет за себе, каде што минатото на еден магичен начин живее заедно со сегашноста. Во ова гратче на мал простор се сместени многу споменици: куќата ...

Калиопи и Тоше на фестивал во Дубровник
Вест / 25.01.2005
Како и минатата година, така и оваа кон крајот на месецот нашата поп дива Калиопи заминува за Хрватска на фестивал. Минатата година на овој фестивал гостуваше Мартин Вучиќ, а годинава со Калиопи

Космофон и во 2005 ќе го поддржува Тоше
Вечер / 04.02.2005
Вчера во просториите на Космофон, Фајнал Кат и Тоше Проески го потпишаа новиот договор за рекламирање на Космофон во 2005 со што продолжува досегашната успешна соработка на компанијата со најголемата .

Тоше во Загреб ќе го снима дуетот со Цетински
Вест / 07.02.2005
Оваа недела, Тоше Проески во Загреб ќе го сними најавениот дует со хрватскиот пејач Тони Цетински. Тоше и Цетински се договорија за заедничка песна за време на неговото гостување во Скопје

Карванот стокмен за Брисел
Вечер / 09.02.2005
Тоше Проески заедно со Симон Трпчевски ќе изведат две опрески арии вечерта на 14 февруари, кога ќе се одржи македонската забава во Брисел по предавањето на одговорениот европрашалник во Европската ...

Повеќе ги гледам Жељко Јоксимовиќ и Тоше, отколку мојот сопруг
Вест / 10.02.2005
РУСЛАНА ВЕЧЕРВА ЌЕ ПЕЕ ВО СКОПЈЕ Руслана завчера стаса во Скопје. Го закрчи сообраќајот, одржа прес конференција, гостуваше на телевизија, вечераше во ресторанот "Воденица

Македонските sвезди на хуманитарен концерт во Дубровник
Вест / 14.02.2005
Хуманитарниот концерт "Феста 2005", во Дубровник, се организира четврти пат. На идеја на уметничката директорка Тереза Кесовија настапија 30 изведувачи. Целиот приход од продажбата на билетите е ..

Тоше е Б Р Е Н Д!
Вечер / 15.02.2005
Сите вљубеници во Тоше Проески, од Македонија, Балканот, и многу други еворопски земји си имаат своја интернет-страница, каде се сретнуваат, разговараат и се во допир со се она што се случува со ...

Тоше со шампањско стави печат на "мисијата"
Вечер / 17.02.2005
Со отвореното шампањско во авионот заврши македонската мисија- носење на Европрашалникот во Брисел. Тоше Проески го отвори шишето шампањско, подарок од МАТ за добро завршената работа.

Водителката на "Ред хот" е новата љубов на Тоше
Вест / 17.02.2005
Снежана Стојановска е новата љубов на Тоше Проески. Снежана е водителка на забавната емисија "Ред хот" во продукција на "Томато", која секој ден оди на телевизија "Сител

"Далеку од мене" на шесто место
Вечер / 19.02.2005
Нашиот минатогодишен евровизиски претставник, Тоше Проески со песната "Далеку од мене" го освои шестото место на неодамна одржаниот ОГАЕ Second Chance Contest ( www.sechuk.com ). На тој начин ..

Тоше со уште еден Оскар на популарноста
Вечер / 03.03.2005
Синоќа на манифестацијата Оскар на популарноста во Бања Лука, уште еден Оскар на популарноста беше резервиран за нашата национална гордост Тоше Проески. Тој, на оваа манифестација, досега неколку .

Тоше со втор концерт на стадион
Вест / 07.03.2005
Вториот голем концерт на Тоше Проески на Градскиот стадион се планира за крајот на јуни. Според менаџерската куќа на Тоше, "Фајнал кат", петтиот негов албум би требало да излезе оваа пролет. ...

Тоше на отварање на детската клиника
Вест / 09.03.2005
Денеска, во 11 часот, се отвара новореновираната Клиника за детски болести во Скопје. Тоше Проески ќе биде дел од присутните на прес конференцијата. Голем дел од средствата за реновирање на детската

Весна текстописец на Тоше, Каролина, Пилева, "Арија"...
Вест / 14.03.2005
"Срце големо" е новиот сингл на групата "Арија", песна со певлив рефрен и во брз ритам. Автори на музиката и аранжманот се членовите на бендот, а текстот е на Весна Малинова. Како текстописец и ...

Концертот на Тоше во јуни
Вечер / 15.03.2005
Најголемата македонска поп-ѕвезда Тоше Проески деновиве избира песни за својот нов албум, на кој ќе се најдат десет теми, и дуетот со Ања Рупел и "Овој свет", снимена во соработка со УНИЦЕФ, како ...

Тоше на семинарот со Илија Јорга
Вечер / 15.03.2005
Викендов во Скопје, во просториите на Карате клубот Работнички, љубителите на традиционалното карате имаа ретка можност да присуствуваат на дводневен семинар со најпознатиот светски инструктор, Шихан

Недев го спрема Тоше за кик боксер
Вест / 16.03.2005
Поради повредата на ногата што нашиот најпопуларен пејач ја имаше изминатиов месец, тој паузираше со вежбите. Но, Недев вели дека Проески се враќа во форма и многу е задоволен од неговата техника.

Џони Логан, Тоше, Есма, Адријан, Калиопи. . .
Вечер / 26.03.2005
Големата музичка звезда Џони Логан за време на престојот во нашава земја од 25 до 27 март 2005, денеска во 17.30 ќе ја посети спомен собата на хуманистката и нобеловка Мајка Тереза, ќе положи цвеќе ...

Тоше во хуманитарна мисија за Благојче
Вечер / 28.03.2005
Хуманоста на нашите ѕвезди, во последно време навистина е за секоја почит. Од пред некој ден, нашата ѕвезда и голем хуманитарец, Тоше Проески и "Космофон" се вклучуваат во акцијата за собирање ...

Тоше пак хуман
Вест / 29.03.2005
Поп sвездата Тоше Проески и мобилниот оператор "Космофон" ќе работат на хуманитарната акција за собирање финансиски средства за петнаесет годишниот Благојче Најдовски од Крушево.

Унко го бара Тоше за во претстава
Вест / 04.04.2005
ПОДГОТОВКИ ЗА ПРОЕКТ ВО МНТ - ДРАМА Тоше Проески треба да игра и да пее главна улога змеј, а Слободан Унковски во МНТ ќе прави спектакл мјузикл Ако успеат преговорите, Тоше Проески за десетина дена ...
Унко се премисли место мјузиклот, ќе ги прави "Црнила"
Вест / 19.04.2005
ВО ДРАМАТА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОДЕН ТЕАТАР Неодлучноста на спонзорите ја одложија "Змејовата невеста" па Унковски за прв пат одлучи да режира текст од Коле Чашуле. За Тоше , Александра Пилева и ...

Есма и Тоше, заедно во Словенија
Вечер / 20.04.2005
Откако деновиве треба да патува за Белград, каде во Гранд продукција ќе биде објавен нејзиниот најнов албум со песни на српски јазик, распеаната кралица Есма ќе замине на турнеја во Словенија, и тоа ...

Културата во центар, минатото на маргини
Дневник / 28.04.2005
ОТВОРЕН МАКЕДОНСКИ КУЛТУРЕН ЦЕНТАР ВО СОФИЈА Прекрасната двокатна куќа од минатиот век на улицата Обориште, број 6, во центарот на Софија, вчера беше претесна да ги прими сите заинтересирани бугарски уметници, кои сакаа да присуствуваат на отворањето на Македонскиот културен центар. - Почнува ново поглавје во културната соработка помеѓу Република Македонија и Република Бугарија - рече претседателот Црвенковски на свеченото отворање на центарот, на кое присуствуваше и бугарскиот претседател Ѓорѓи Прванов. Според Црвенковски, центрите ќе бидат места на постојана и интензивна комуникација и размена на идеи на полето на културата. - По многу нешта делиме заеднички вредности, по многу нешта се разликуваме и се препознаваме по специфичните одлики - рече Црвенковски. Прванов изрази задоволство што во Софија е отворен Македонскиот културен центар и оцени дека се подобрува културната соработка помеѓу двете земи. - Да не ги вадиме тешките спорови од минатото во предвечерието на 24 Мај - Денот на просветителите свети Кирил и Методиј, зашто тие биле небесни европски покровители. Работејќи на сопствениот национален идентитет истовремено да работиме за поголема културна соработка - порача бугарскиот претседател. Во Македонскиот културен центар вчера одржа концерт ансамблот за современа музика "Алеа", а настапија и солистите Ана Дуруловска, Игор Дуруловски, Славе Петревски и Тоше Проески. Во Домот на киното свој концерт имаше и ансамблот "Танец". Во рамките на посетата Црвенковски се сретна со бугарскиот претседател Ѓорѓи Прванов и со премиерот Симеон Сакскобурготски. На двете средби е оценето дека односите помеѓу Македонија и Бугарија ги карактеризираат пријателство, доверба и добрососедство. "Ваквите односи можат да бидат пример во регионот и пошироко", оцени Прванов. Црвенковски на своите домаќини им го честиташе потпишувањето на договорот за пристапување кон ЕУ. Тој ги информирал Прванов и Сакскобурготски и дека Македонија е заинтересирана да најде решение за разликите со името во рамки на разговорите во ОН. Прванов ја потврдил позицијата на Бугарија дека Македонија е признаена под уставното име и дека таа не се менува. Црвенковски ги покани Прванов и Сакскобурготски да присуствуваат на свеченото отворање на Охридско лето на 12 јули.

Тоше во Москва и во Рим
Вест / 04.05.2005
Тоше Проески на 12 мај во Москва, ќе настапи на манифестацијата во чест на 60-годишнинината од победата на фашизмот. Од таму патува за Холандија, на настап во градот Утрехт. Следната дестинација на ...

Тоше ја израдува Душица
Вест / 06.05.2005
ПОП-SВЕЗДАТА КАЈ ПОВРЕДЕНОТО ТЕТОВСКО ДЕВОЈЧЕ Вчера на малата Душица Павловска и се оствари единствената желба. Неа ја посети Тоше Проески. Радоста на Душица беше неизмерна.

Нови песни за Владо, Тоше. . .
Вечер / 07.05.2005
Во студиото "Ентерпрајс" на познатиот продуцент Тино Скендеровски, се снимаат дел од новите песни на Тоше Проески (од хрватски автори) и новата песна на мајсторот за балади Владо Јаневски

Малата ги лажела ТОШЕ И ЦЕТИНСКИ
Вест / 09.05.2005
Минатата недела, Тоше Проески и хрватскиот пејач Тони Цетински го снимија спотот за дуетската песна "Лагала нас мала". Видео изданието е снимано на море, во Скрадин, место до Шибеник.

"Кој ли ти гризе образи"
Вечер / 11.05.2005
Фотографиите доловуваат дел од атмосферата при снимањето на новиот спот на Тоше Проески, за песната на Миро Буљјан "Кој ли ти гризе образи". Се снимаше минатиот викенд во Софија, повеќе од 20 часа во

Тоше ќе го промовира новото цеде на стадион
Вест / 20.05.2005
Петиот свој албум, Тоше Проески ќе го промовира со концерт на Градскиот стадион во Скопје, на 24 јуни. Мислење на Проески е дека е најдобро новите песни премиерно во живо да ги слушне неговата

И Тоше со дипломатски пасош
Вечер / 23.05.2005
Тоше Проески доби дипломатски пасош. Македонската, дипломатска, патна исправа на Тоше му била дадена во петокот. Претпоставуваме дека македонската поп-ѕвезда и амбасадор на УНИЦЕФ сега ќе има многу ...

Тоше си ја купи првата гитара, Влатко му ја одбра
Вест / 25.05.2005
НА ДЕНОВИТЕ НА СЕСЛОВЕНСКАТА ПИСМЕНОСТ ВО РИМ Сопругите на тетовци формално поднесуваат барање за развод, претходно договорајќи се со мажот за тоа, со цел тој да може да замине "слободен" на печалба

Овации за Влатко, Тоше и "Танец"
Вечер / 25.05.2005
Македонските уметници направија вистински спектакл во вилата Пиколомини во Рим каде беше организирана првата од трите македонски вечери, приредени во чест на светите Кирил и Методиј.

Тоше со два спота
Вечер / 30.05.2005
Оваа недела, екстра популарната ѕвезда Тоше Проески, повторно ќе се дружи со новинарите. Поводот е промоција на неговите два најнови спота за песната "Лагала нас мала" снимена со Тони Цетински и

Промоција на новиот спот на Тоше
Вест / 02.06.2005
Промоцијата на новиот спот на Тоше Проески, "Кој ли ти гризе образи" е денеска, во хотелот "Холидеј ин" во 12 часот. Спотот е сниман пред неколку недели во Софија, на филмска лента, а го изработи ..

Тоше се бакнува со Бугарка
Вечер / 03.06.2005
Песната која специјално за петтиот албум на Тоше ја напиша храватскиот композитор Миро Буљан, "Кој ти гризе образи" доби и свој видеозапис. Промоцијата на спотот предизвика голем интерес кај ...


Тоше промовира нов спот
Вечер / 14.06.2005
Денеска, на пладне, во скопскиот кафе-бар "Интермецо" ќе се одржи промоцијата на видео-спотот на Тоше Проески и хрватскиот кантавтор Тони Цетински за нивната заедничка песна "Лагала нас мала".

Концертот на Тоше презакажан за септември
Вест / 14.06.2005
Концертот на пејачката sвезда Тоше Проески, што требаше да се одржи кон крајот на месецов на Градскиот стадион, е презакажан за септември. Од неговиот тим информираат дека постојат две причини за ...

Тоше кај Стипе
Вечер / 14.06.2005
Тоше Проески во Загреб имаше прием кај хрватскиот претседател Стјепан Месиќ, дознава "Вечер-спец". Неговата менаџерка вели: "Кај претседателот Месиќ се задржавме педесетина минути во мошне ...

Се чека Тоше да го крсти албумот
Вечер / 21.06.2005
Тоше Проески денеска е во Софија, каде го снима новиот спот за песната "По тебе". Престојот во нашето соседство овој пат ќе трае два дена. Спотот, како и претходниот “Кој ли ти гризе образи”

Тоше го крсти албумот "По тебе"
Вечер / 23.06.2005
Петтиот албум на Тоше Проески ќе го носи насловот "По тебе", а во српска верзија "Пратим те". Тоше самиот реши за името. Мастерот со 14 композиции е биде испратен на печатење, а веднаш по неговото ...

Тоше во компјутерска игра
Вест / 24.06.2005
Во третиот број на стрипот "Супе Тоше", се појави и компјутерска игра "Супер Тоше против мистер пират". Со овој проект на "Дел Рио филмс", Тоше Проески е првиот македонски пејач за кого е изработен ...

Илинденски марш со топ-пејачи
Вест / 29.06.2005
"Синтезис", Благица Павловска и најверојатно Калиопи, Борис Трајанов и Тоше Проески ќе бидат дел од програмата на традиционалниот Илинденски марш. Коњаниците тргнуваат за Крушево на 27 јули, а ќе ...

Тоше купи апартман од 120 квадрати во Злокуќани
Вест / 11.07.2005
Во апартманот Тоше ќе живее сам со неговото куче. Менаџерката Љиљана Петровиќ, која секогаш е залепена до него, барем засега останува во станот кај МВР Поп-sвездата Тоше Проески купи апартман во ...

Тоше со промоции во Скопје и во Охрид
Вест / 14.07.2005
Промоциите на новиот, петти по ред албум на Тоше Проески се закажани за 20 јули во Скопје и 22 јули во Охрид, не информира менаџерката Љиљана Петровиќ. Во Скопје, промоцијата ќе се одржи во тенискиот ...

"Лагала нас мала" - летен хит во Хрватска
Вечер / 16.07.2005
Хит-песната Лагала нас мала, на дуетот Тоше Проески и Тони Цетински е летен хит во Хрватска. Песната постојано се врти на првата програма на Хрватска телевизија и е на сите топ-листи. Минатата ...

”По тебе” низ цел Балкан
Вечер / 20.07.2005
Тоше викендов учествуваше во ревијалниот дел на фестивалот во Порторож, но и каде одржа три прес-конференции (во Порторож, Љубљана и во Загреб), во пресрет на објавувањето на својот нов албум

Обезбедувањето на Тоше попушти пред фановите
Вест / 22.07.2005
Тоше Проески го промовираше "По тебе", неговото петто цеде. На сцената поставена на терасата пред тениското игралиште во хотелот "Александар палас", во живо, со бендот испеја 4 од четиринаесетте ...

"По тебе" меѓу обожавателите
Вечер / 22.07.2005
Најсјајната македонска ѕвезда Тоше Проески под отворено небо, во дворот на хотелот Александар Палас го презентираше своето ново, петто по ред остварување, албумот "По тебе", како и спотот за .

Тоше за туристи
Вест / 25.07.2005
Поп-sвездата Тоше Проески во петокот направи охридска промоција на новиот албум " По тебе" на плажата во хотелот " Десарет" на брегот на Охридското езеро. Два дена по скопската. Поп-sвездата Тоше .

Со нов албум и девојка?!
Вечер / 25.07.2005
На сцената поставена пред хотелот "Десарет" во Охрид, нашата најголема музичка ѕвезда Тоше Проески го промовираше својот петти албум насловен како “По тебе". Патем пред стотиците негови обожаватели, ...

Тоше е жива педантерија
Вечер / 28.07.2005
Ако би доделувале награда за најчист и најпедантен гостин во апартманите на “Десарет", наградата без двоумење би му ја доделиле на Тоше Проески. Таквов ред во гостинска соба, велат, ретко гледале. Се ...

Тоше семејно летува во Охрид
Вест / 15.08.2005
Со внукот Никола "Е, за оваа ќе се фрлам од трети кат", изјави Тоше Проески за охридската манекенка Милена Пројкоска. Ексмис на Македонија се појави во Струга на ревијата на "Кимико". Поп-sвездата,

Албумот на Тоше најпродаван во Словенија
Вест / 22.08.2005
Новиот албум на Тоше Проески, "По тебе" една недела беше на врвот на топ листата како најпродавано цеде во Словенија. За екс југословенската публика, албумот се вика "Пратим те", а за Словенија го .

Среќна учебна година со Тоше
Вечер / 30.08.2005
На 31 август во 17 часот, мегаѕвездата Тоше Проески, во новиот продажен салон на “Стилос”, на ул. М.Х.Јасмин бр. 20 (спроти Цветен пазар) ќе дели автограми на ЦД, што гратис ќе го добијат сите ...

Тоше распродаден
Вест / 01.09.2005
Тоше е суперстрип херој. Не го боли глава зашто ги пие апчињата "кафетин" на "Алкалоид", се освежува со соковите "синалко", зборува на мобилен од "Космофон" и "Германос", се вози со "тојота",

Тоше во ексклузивен клуб во Торонто
Вечер / 03.09.2005
Најновиот албум на Тоше Проески "По тебе" издаден во 170.000 копии во Македонија, Србија и Црна Гора, БиХ, Словенија и Хрватска. Албумот има неверојатен успех, само во првите дваесетина дена по ...

Во Загреб Тоше го гледале како божество
Вечер / 09.09.2005
Фановите на најблескавата македонска ѕвезда Тоше Проески на http://www.vecernji-list.hr/newsroom/scena/369270/index.do можат да го прочитаат текстот "Тоше Проески ги одушеви воздбудените ...

На хрватската топ листа Тоше подобар од Нина Бадриќ, Црвена Јабука, Колонија
Вест / 14.09.2005
Дуетската песна на Тоше Проески и хрватскиот пејач Тони Цетински, "Лагала нас мала", веќе седум недели е на прво место на официјалната хрватска топ 20 листа. Станува збор за национална топ листа во ...

Цетински - специјален гостин на Тоше
Вечер / 14.09.2005
Песната "Лагала нас мала", која седум недели е на врвот на официјалната топ листа во Хрватска( њњњ.медиасервис.хр) на 28 септември на Градски концерт ќе биде изведена оригинално од Тоше Проески и ...

Суперхеројот Тоше се успа
Вест / 19.09.2005
ДЕЦАТА ОД ДОМОТ БЕЗ РОДИТЕЛИ 11 ОКТОМВРИ РАЗОЧАРАНИ Дваесетина деца без родители повеќе од половина час го чекаа Тоше Проески на потпишувањето на договорот меѓу невладината организација "Младински ...

Тоше е совршен, Ромевски не е
Вечер / 20.09.2005
"Вчера Тоше не се успа. Тој не е болен и нема температура. Ние погрешно информиравме. Затоа ја прифаќаме одговорноста и му се извинуваме на Тоше Проески. Како организатори им се извинуваме и на ...

Тоше во Босна, Словенија и во Канада
Вест / 22.09.2005
Вечерва, во Бања Лука Тоше Проески ќе го промовира новиот албум за публиката и медиумите во Босна и Херцеговина. "Пратим те" за БиХ го издава "Френдс" рекордс. По Босна активностите на нашата поп ...

Љиљана на Тоше со позајмена облека
Вест / 26.09.2005
Ако не знаеш што добро да облечеш, види што носат другите. Ова, најверојатно, е девизата на менаџерката на Тоше Проески. Таа долго време не излегуваше од нејзината блуза во садо-мазо стил, која во ...

"Лагала нас мала" во техно ритам
Вест / 29.09.2005
Популарната песна на Тоше Проески и хрватската sвезда Тони Цетински, "Лагала нас мала" е преработена во техно верзија. Песната деновиве може да се слушне скоро по сите радиостаници. Ја преработил

Урбан фолк за ѕвездите и аранжмани за Тоше
Вечер / 06.10.2005
Од пред извесно време почна да функционира новата Бујото музичка продукција. Ти си многу млад, но таму веќе ја носиш функцијата "Николче Мицевски-композитор, музички директор и главен продуцент". - ...

Тоше во Торонто направил спектакл
Вечер / 07.10.2005
Според пишувањата на интернет-сајтот Македонска музичка мрежа, а според изавештајот што им го испратил директно од местото на настанот, братучедот на Тоше - Јовица Проески од продукцијата Проја од ...

ТОШЕ меѓу хрватските мис
Вест / 12.10.2005
Тоше Проески ќе биде специјален гостин на изборот за Мис на Хрватска. Нашата поп sвезда во Загреб ќе гостува в недела, на специјална покана од Хрватската радио телевизија. На идеја на организаторот, ...

Тоше и раскина на новата девојка?
Вест / 25.10.2005
Новата љубов на Тоше Проески се вика Ива . Таа е студентка на Правниот Факултет. Додека Тоше пееше на плоштадот по повод манифестацијата"Бела ноќ" , синооката Ива нестрпливо го чекаше зад сцена.

Зборот на Тоше - тежок триста кила
Вечер / 25.10.2005
Тоше Проески, викендов го помина хранејќи ги лавовите, тигрите и јагуарите во Зоолошката градина во Скопје. За акцијата на собирање храна дознал два дена пред тоа. "Јас сум секогаш расположен да се ...

Тоше: "Нема да станам татко!"
Вечер / 27.10.2005
Тоше Проески ќе стане татко! Ова е последната во низата афери, што одекна во јавноста и не само кај нас, туку и во соседството од каде што, всушност, и се рашири веста. Мајката на бебето, како што

Тоше во Загреб, Лондон и во Скандинавија
Вест / 06.11.2005
Тоше Проески на 8 ноември ќе има хуманитарен концерт во Загреб, во големата сала "Ватрослав Лисински". Тој ќе ги испее своите познати песни, компилации и песни на хрватскиот автор Ненад Нинчевиќ, ...

Бени и Тоше во Куманово
Вечер / 10.11.2005
Вечерва, од 20 часот Бени Шаќири и Тоше Проески ќе настапат на плоштадот во Куманово, по повод 60 години од ослободувањето на овој град. Нивните настапи ќе траат по еден час, во кои ќе ги изведат

Тоше го чекаат во Белград
Вечер / 18.11.2005
Албумот "По тебе", во српска верзија "Пратим те" на Тоше Проески, го дрма Балканот. Ништо ново. Така беше и со претходните цедиња, но разликата овој пат е што гостувањата на Тоше се уште поеуфорично ...

Тоше гостин на ”Парни ваљак”
Вечер / 19.11.2005
Иако последниве месеци активно се посвети на обврските на музичката Академија, Тоше Проески нема ни за момент да ја запостави својата публика. Ја прифати поканата на 29 ноември да биде специјален ...

"Јесен у мени" со Тоше и Аки
Вест / 22.11.2005
Тоше Проески ќе одржи два концерти во Словенија, на 29 декември во Копер, и на 30 во Ново место. Ова е трет концерт на поп sвездата за словенечката публика, по љубанскиот во септември. Новиот албум ...

Тоше ќе го промовира албумот во Белград
Вест / 24.11.2005
На 3 декември во Белград, во клубот "Елингтонс" во хотелот "Хајат", Тоше Проески ќе прави гала промоција на новиот албум. Цедето "По тебе", за српско-црногорскиот пазар се вика "Пратим те". На 3

Тоше, единствен без медиумски ограничувања
Вечер / 24.11.2005
Белградската промоција на албумот "Пратим те" , која Тоше Проески ќе ја одржи на трети декември во престижниот клуб "Елингтон" во хотелот Хајат, предизвика бурно внимание кај медиумите на нашиот ...

Тоше ги здрма српските медиуми
Вечер / 05.12.2005
Саботната промоција на Тоше Проески во ексклузивниот клуб Елингтон, во белградскиот хотел Хајат, убаво ги затресе српските медиуми. Пред рекорден број претставници на седмата сила, меѓу кои и ...

Ќе го вратам своето вистинско презиме Проја
Вечер / 06.12.2005
Тоше Проески, најпопуларниот македонски пејач, одржа мини концерт на промоцијата на својот нов албум "Пратим те" во преполниот клуб "Елингтонс" на белградскиот хотел "Хајат". Освен белграѓани, меѓу ...

Тоше им даде домашна задача на колегите: што воопшто барате на естрадата?
Вест / 08.12.2005
СПОРЕД БЕЛГРАДСКИ "КУРИР" - Ако посетеноста на нечија промоција е показател колку е тој популарен и ценет меѓу колегите и новинарите, тогаш на повеќето од српските пејачи Тоше Проески им даде домашна ...

Тоше распродаден
Вечер / 13.12.2005
Македонска музичка мрежа пишува дека концертот кој Тоше Проески утревечер ќе го одржи во престижната хала Тиволи во Љубљана, уште пред неколку дена беше комплетно распродаден, а според зборовите на ...

Тоше на журка на годината во Љубљана
Вест / 15.12.2005
Мегаsваздата Тоше Проески утревечер нема да одржи солистички концерт во Љубљана, како што беше најавувано, туку ќе биде дел од концертот насловен "Журка на годината", кој ќе се одржи во малиот дел од ...

Мартина, гостинка на Тоше
Вечер / 22.12.2005
Како што пишува на веб-страницата на македонска музичка мрежа, на претстојниот хуманитарен концерт на Тоше Проески, закажан за 25 декември во скопската Универзална сала, како единствен гостин ќе .

Тоше со музика за живот
Вест / 23.12.2005
Традиционалниот новогодишен хуманитарен концерт, Тоше Проески го закажа за задутре, во Универзалната сала, во 20, 30 часот. Организаторите "Фајнал кат" и "Космофон" настанот го нарекоа "Со музика за ...

Тоше- нај, нај од Вардар па до Триглав
Вечер / 24.12.2005
Пред неколку дена, балканската ѕвезда Тоше Проески во Белград ја прими наградата на ТВ "Палма" за најпопуларен, најсакан и најтиражен пејач од Вардар до Триглав. На церемонијата, што директно се ...

Тоше евакуиран од "Зетра"
Вечер / 26.12.2005
Балканската мегаѕвезда Тоше Проески, сношти, со последни сили и закрепен со витаминска инјекција, одржа хуманитарен концерт во Универзална сала. Неколку часа пред тоа, слета на скопскиот аеродром, со ...

Хуманиот Тоше
Вест / 27.12.2005
- Имав пеколно темпо, но на вас ќе ви дадам моите последни капацитети, беше искрен Тоше Проески со својата публика на концертот завчера во Универзалната сала. Тазе слетан од Сараево, на четвртиот по ...

Жива радост за децата!
Вечер / 27.12.2005
Деца, слатки ко бонбони, од две години нагоре, дури и оние кои се уште не проговориле, млади девојки, се до возрасни, што би се рекло до 72, прексиноќа беа дел од предновогодишниот концерт на Тоше ...
Back to top Go down
https://tose.forumotion.com
 
Тоше Проески - 1 - 12
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2005-
Jump to: