Tose Proeski
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

  Тоше Проески - 9

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

 Тоше Проески - 9 Empty
PostSubject: Тоше Проески - 9    Тоше Проески - 9 EmptyFri Sep 20, 2019 10:55 am

Лидија, Биба и Стево ќе го следат Тоше на новиот албум - Вест / 05.09.2002

По "инвазијата" на хитот "Студена" на Тоше Проески на радио станиците летово, на ред е баладата "Благодарам", со големи шанси да ја заземе хитовската позиција на "Студена".

Тоше и Есма како дует ќе ја освојуваат Турција - Вест / 23.09.2002

Албумот на Тоше Проески, кој најверојатно ќе носи наслов "Ако ме погледнеш", е готов, и неговата промоција се очекува на седми идниот месец во хотелот "Александар палас".
Back to top Go down
https://tose.forumotion.com
 
Тоше Проески - 9
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2002-
Jump to: