Tose Proeski
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше Проески - 10

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше Проески - 10 Empty
PostSubject: Тоше Проески - 10   Тоше Проески - 10 EmptyFri Sep 20, 2019 11:05 am

Тоше највртен по српските радија
Вест / 01.10.2002
"Студена", или во српска верзија"Ледена", хитот на Тоше Проески, кој ги окупираше нашите радио станици летово, е се уште една од највртените песни на српските радија

Магијата на Тоше и Есма
Вест / 10.10.2002
МАКЕДОНСКИТЕ SВЕЗДИ ГО СНИМИЈА СПОТОТ ЗА ЗАЕДНИЧКАТА ПЕСНА Завчера во рудникот "Бањани" крај Скопје се удрија и последните кадри од снимањето на спотот на песната во дует- Тоше Проески и Есма

Тоше ќе го рекламира "Поварадарие"
Дневник / 22.10.2002
ДОГОВОР Македонската поп-ѕвезда Тоше Проески склучил договор со Винарската визба "Повардарие" А.Д Неготино, за спонзорирање на својот нов албум и на дел од спотовите.

Тоше Проески новиот албум ќе го промовира во "Александар палас"
Вест / 23.10.2002
Во понеделник конечно ќе се случи промоцијата на новиот албум на Тоше Проески, кој поради технички причини веќе неколку пати досега беше одложуван. Промоцијата ќе се одржи во хотелот "Александар палас"

Гала промоција на албумот на Тоше
Вест / 28.10.2002
УТРЕ ВО АЛЕКСАНДАР ПАЛАС Утре во хотелот "Александар Палас" ќе биде долгонајавуваната промоција на новиот албум на Тоше Проески,"Ако ме погледнеш во очи". Промоцијата започнува со прес конференција

Тоше собра се живо и диво во "Александар палас"
Вест / 31.10.2002
КОНЕЧНО ПРОМОЦИЈА НА ТРЕТИОТ АЛБУМ НА НАЈГОЛЕМАТА МАКЕДОНСКА SВЕЗДА
Завчера вечерта, се чини дека цело Скопје се собра на едно место, во лобито на хотелот "Александар палас".
Back to top Go down
https://tose.forumotion.com
 
Тоше Проески - 10
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2002-
Jump to: