Tose Proeski
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше ќе ги потпишува првите купени примероци / 19.11.2002

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше ќе ги потпишува првите купени примероци / 19.11.2002 Empty
PostSubject: Тоше ќе ги потпишува првите купени примероци / 19.11.2002   Тоше ќе ги потпишува првите купени примероци / 19.11.2002 EmptyFri Sep 20, 2019 11:39 am

Дневник / 19.11.2002
новиот албум ВО ПРОДАВНИЦИТЕ

Поп-ѕвездата Тоше Проески, утре во музичката продавница "Југотон" од 13 до 15 часот ќе ги потпишува првите купени примероци од својот најнов албум, "Ако ме погледнеш во очи". Вечерта од 20 до 22 часот ќе се сретне со своите обожаватели што ќе го купат албумот во "Цеде-шоп Аба", во населбата Аеродром. Инаку турнејата на македонската поп-ѕвезда почнува на 26 ноември, со концертот на Скопскиот саем, а продолжува со настапите во Струмица (30 ноември), Прилеп (2 декември), Битола (4 декември), Охрид (6 декември), Кавадарци (8 декември), Велес (13 декември), Штип (15 декември), Гевгелија (17 декември), Тетово (19 декември) и Куманово (20 декември). На концертите на Тоше ќе настапат и неколку интересни гости. Популарниот турски бенд "Харем" ќе гостува на првите четири концерти. Пред публиката во Охрид и Кавадарци неколку песни ќе отпеат Билјана Крстиќ и "Бистрик бенд", а во другите градови гостинка на Тоше ќе биде југословенската пејачка Леонтина. (С.А.Н.)
Back to top Go down
https://tose.forumotion.com
 
Тоше ќе ги потпишува првите купени примероци / 19.11.2002
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2002-
Jump to: