Tose Proeski
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

  Тоше Проески - 11

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

 Тоше Проески - 11 Empty
PostSubject: Тоше Проески - 11    Тоше Проески - 11 EmptyFri Sep 20, 2019 11:38 am

Турнеја на Тоше низ Македонија
Вест / 11.11.2002
На 26 овој месец на Скопскиот саем концерт ќе одржи нашата најголема музичка sвезда Тоше Проески . Гости на концертот, според, најавите ќе биде турската популарна атракција "Харем"

Второ место од жирито за Тоше Проески
Вест / 18.11.2002
НА ФЕСТИВАЛОТ "БАЊА ЛУКА 2002" Тоше Проески со песната "Уште една скала" го освои второто место од жирито на интернационалниот фестивал "Бања Лука 2002", што викендов се одржа во Бања Лука.

Албумот не стаса во продаввиците и Тоше не делеше автограми
Вест / 21.11.2002
ЗАРАДИ ГРЕШКА ВО ПАКУВАЊЕТО Новиот албум на Тоше Проески "Ако ме погледнеш во очи", кој завчера требаше да стаса во музичките продавници во Скопје се уште го нема.

Тоше ќе го освојува Лондон
Вест / 27.11.2002
На 8 јануари идната година, нашата најголема естрадна sвезда Тоше Проески за прв пат ќе одржи концерт во Лондон

Новиот албум чини 450.000 евра, што е доволно за влез на светската музичка сцена
Капитал / 28.11.2002
Тоше Проески - најдобриот македонски извозен производНовиот албум чини 450.000 евра, што е доволно за влез на светската музичка сценаВо моментов се работи на песната за "Сан Ремо"

Back to top Go down
https://tose.forumotion.com
 
Тоше Проески - 11
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2002-
Jump to: