Tose Proeski
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Тоше ја освои Хрватска / 24.07.2004

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin


Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше ја освои Хрватска / 24.07.2004 Empty
PostSubject: Тоше ја освои Хрватска / 24.07.2004   Тоше ја освои Хрватска / 24.07.2004 EmptyTue Sep 24, 2019 8:36 am

Дневник / 24.07.2004
ГОСТУВАЊЕ

Мегаѕвездата Тоше Проески во минатата недела беше специјален гостин на хуманитарниот концерт на хрватскиот пејач, Тони Цетински, кој се одржа на тенискиот терен на комплексот "Стела марис" во Умаг, Хрватска. На музичкиот спектакл "Тони и пријателите", кој е дел од хуманитарната акција "Најдоброто од нас", и од кој помош ќе добијат семејствата што имаат повеќе деца, Тоше во дует со Тони Цетински ја испеа песната "Морски вук". Тоше и неговата менаџерка Љиљана Петровиќ биле пријатно изненадени од приемот на публиката, која буквално "полудела" по Тоше. - Навистина не очекувавме дека публиката така ќе реагира на настапот на Тоше. По изведбата на нумерата голем број од обожавателките бараа да се фотографираат со Тоше, кој даде многу автограми и интервјуа за хрватските медиуми. Во Умаг отидовме на специјална покана на Тони Цетински и многу убаво си поминавме - вели Петровиќ. Освен Тоше, како специјални гости настапиле и Нина Бадриќ, Џулијано, групата "Дивас". Следниот ден Тоше добил позитивни критики и од неколку хрватски медиуми, кои признале дека ваков глас нема на хрватската музичка сцена. Два дена по настапот во Хрватска Тоше пеел на ревијалниот дел на фестивал во Порторож, Словенија. Новиот албум "Ден за нас" на Тоше наскоро ќе се најде и на пазарот во Хрватска и во Србија и Црна Гора, а на 3 август Тоше го очекува и големиот промотивен концерт во Охрид. (М.А.)
Back to top Go down
https://tose.forumotion.com
 
Тоше ја освои Хрватска / 24.07.2004
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Албумот на Проески ќе се издава во Хрватска и во Словенија / 19.06.2004
» Тоше Проески ќе пее 15-ти / 24.03.2004
» Тоше Проески се пласираше во финалето на Евросонг 2004 / 13-14.05.2004
» Тоше вечер ќе се натпреварува на Евросонг 2004 / 12.05.2004
» Тоше ќе пее на Градски стадион / 23.05.2004 10.06.2004

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2004-
Jump to: