Tose Proeski
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Два нови концерта во Скопје / 21.12.2002

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Два нови концерта во Скопје / 21.12.2002 Empty
PostSubject: Два нови концерта во Скопје / 21.12.2002   Два нови концерта во Скопје / 21.12.2002 EmptyFri Sep 20, 2019 12:40 pm

Дневник / 21.12.2002
Тоше Проески Тоше Проески на 25-ти и 26 декември, во Универзалната сала во Скопје, ќе одржи два солистички концерта под мотото "Музика за живот". Тој вчера настапи на "Избор на убавица на Босна и Херцеговина", кој се одржа во Бања Лука, каде што и го промовира својот најнов албум наречен "Ако ме погледнеш во очи". Денеска во попладневните часови ќе одржи уште една промоција на најновиот проект во Сараево.
Back to top Go down
https://tose.forumotion.com
 
Два нови концерта во Скопје / 21.12.2002
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2002-
Jump to: