Tose Proeski
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Промовиран новиот спот на Тоше и Есма / 23.11.2002

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Промовиран новиот спот на Тоше и Есма / 23.11.2002 Empty
PostSubject: Промовиран новиот спот на Тоше и Есма / 23.11.2002   Промовиран новиот спот на Тоше и Есма / 23.11.2002 EmptyFri Sep 20, 2019 11:42 am

Дневник / 23.11.2002

Во просториите на продуцентската куќа "Томато" вчера пред новинарите беше промовиран спотот за песната "Магија", која во дует ја отпеаја Тоше Проески и Есма Реџепова, и се наоѓа на неговиот најнов албум, "Ако ме погледнеш во очи". Спотот е снимен во почетокот на септември, на три локации: во чајџилницата "Њу ејџ", во куќа во скопската населба Козле и кај рудникот Бањани. Видеоизданието има динамична спотовска и филмска приказна, изобилува со многу детали и со богата кореографија и сценографија. Зборува за борбата меѓу доброто и злото, а на гледачот му е оставен простор приказната да ја толкува на свој начин. Наскоро треба да почне изработката на српската верзија на спотот, а македонската веќе викендов ќе можете да ја видите на некоја од нашите телевизии.
Back to top Go down
https://tose.forumotion.com
 
Промовиран новиот спот на Тоше и Есма / 23.11.2002
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2002-
Jump to: