Tose Proeski
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Новиот албум на Тоше не е во продажба / 21.11.2002

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Новиот албум на Тоше не е во продажба / 21.11.2002 Empty
PostSubject: Новиот албум на Тоше не е во продажба / 21.11.2002   Новиот албум на Тоше не е во продажба / 21.11.2002 EmptyFri Sep 20, 2019 11:41 am

Дневник / 21.11.2002
ПОРАДИ ТЕХНИЧКИ ПРОБЛЕМИ

Тоше Проески вчера не се сретна со своите обожаватели што пристигнаа на закажаната средба во музичките продавници Југотон и Цеде-шоп Аба за да го купат неговото најново цеде, "Ако ме погледнеш во очи", и да се потпише на секој купен примерок, како што беше најавено. Причина за тоа се проблемите што настанале при пакувањето на цедињата. - Пристигнатиот тираж на цедиња има диск со македонски песни, но обвивка што е наменета за српскиот пазар. Тиражот веднаш го вративме назад и очекуваме истиот да пристигне деновиве, со обвивка наменета за македонскиот пазар - појасни Антонио Димитриевски в.д. директор на Музичката и касетна продукција на МРТ, која е издавач на албумот за македонски пазар. Тој најави дека најверојатно цедињата во продажба ќе се појават заедно со касетите, кои ќе бидат готови во понеделник. (С.А.Н.)
Back to top Go down
https://tose.forumotion.com
 
Новиот албум на Тоше не е во продажба / 21.11.2002
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2002-
Jump to: