Tose Proeski
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше Проески ќе вози "тојота рав 4", подарок од новиот спонзор / 21.08.2002

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше Проески ќе вози "тојота рав 4", подарок од новиот спонзор / 21.08.2002 Empty
PostSubject: Тоше Проески ќе вози "тојота рав 4", подарок од новиот спонзор / 21.08.2002   Тоше Проески ќе вози "тојота рав 4", подарок од новиот спонзор / 21.08.2002 EmptyFri Sep 20, 2019 10:51 am

Дневник / 21.08.2002

Во следните 18 месеци Во следните 18 месеци, до 1 март 2004 година, македонската ѕвезда Тоше Проески ќе се вози во новиот џип "тојота рав 4", кој му беше доделен вчера во автосалонот на Тојота во Скопје. "Тојота" е еден од спонзорите на новиот албум од Проевски (главни спонзори се грчката компанија за мобилна телефонија "ОТЕ" и "Сименс мобиле") и џипот е "предмет" на спонзорството. На вчерашната средба со новинарите менаџерката на Проески, Љиљана Петровиќ од "Fialcut productio", информираше дека новата балада "Благодарам" од Проески ќе биде наскоро промовирана во Македонија, дека новиот албум, кој ќе излезе кон крајот на септември ,ќе го издаде "БК" од Србија и оти се преговара со македонски издавачи. Ќе се снимаат шест спота, а некои од нив ќе ги режира Дејан Милиќевиќ. Проевски ќе одржи турнеја низ Македонија, на 31 декември ќе настапи на Градскиот плоштад, а спонзорите треба да организираат лотарија. Собраните средства ќе бидат наменети за хуманитарни цели.
Back to top Go down
https://tose.forumotion.com
 
Тоше Проески ќе вози "тојота рав 4", подарок од новиот спонзор / 21.08.2002
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2002-
Jump to: