Tose Proeski
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше Проески ја напушта "Авалон-продукција" и ќе работи сам / 20.04.2002

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше Проески ја напушта "Авалон-продукција" и ќе работи сам / 20.04.2002 Empty
PostSubject: Тоше Проески ја напушта "Авалон-продукција" и ќе работи сам / 20.04.2002   Тоше Проески ја напушта "Авалон-продукција" и ќе работи сам / 20.04.2002 EmptyFri Sep 20, 2019 10:27 am

Дневник / 20.04.2002

ПО ТРИ ГОДИНИ Поп-ѕвездата Тоше Проески ја напушта "Авалон-продукција" и веројатно нема наскоро да и се приклучи на ниедна продуцентска куќа, објасни вчера Никола Проески, таткото на Тоше. Според неговите зборови, Тоше засега ќе се ориентира кон студиите, но ќе продолжи и да снима. Договорот меѓу Тоше и "Авалон" траеше три години и во изминатиот период познатиот пејач сними два албума, имаше повеќе од 100 настапи и одржа шест концерти во Универзална сала и еден во белградскиот центар "Сава". Бобан Милошевски од "Авалон-продукција" не ја коментираше оваа негова изјава. (С.А.Н.)

Вест / 22.04.2002

Тоше Проески и "Авалон" понатаму продолжуваат секој по свој пат! Ова е резултатот од исчекувањата што ќе се случи по 17-ти април, ден кога заврши нивниот тригодишен договор за соработка.
Back to top Go down
https://tose.forumotion.com
 
Тоше Проески ја напушта "Авалон-продукција" и ќе работи сам / 20.04.2002
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2002-
Jump to: