Tose Proeski
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше и Каролина најпопуларни пејачи од поранешните ЈУ-простори / 06.03.2002

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше и Каролина најпопуларни пејачи од поранешните ЈУ-простори / 06.03.2002 Empty
PostSubject: Тоше и Каролина најпопуларни пејачи од поранешните ЈУ-простори / 06.03.2002   Тоше и Каролина најпопуларни пејачи од поранешните ЈУ-простори / 06.03.2002 EmptyFri Sep 20, 2019 10:15 am

Дневник / 06.03.2002

ПРИЗНАНИЕ од Југословенската естрада На манифестацијата "Виктор и Викторија", која синоќа се одржа во "Српско народно позориште" во Нови сад, Каролина Гочева и Тоше Проески беа прогласени за најпопуларни пејачи од поранешните југословенски простори. "Виктор и Викторија" претставува собир на југословенската музичка елита на кој се наградуваат најпопуларните поп-, рок-, и фолк-југословенски изведувачи за изминатата година. На оваа спектакуларна манифестација Каролина настапи со песната "Кажи ми", а Тоше Проески ја отпеа композицијата "Во коси да ти спијам". (С.А.Н.)
Back to top Go down
https://tose.forumotion.com
 
Тоше и Каролина најпопуларни пејачи од поранешните ЈУ-простори / 06.03.2002
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2002-
Jump to: