Tose Proeski
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 ЧИТАТЕЛКИТЕ НА "ТАА" ИЗБРАА / 22.01.2005

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin


Posts : 237
Join date : 2019-09-19

ЧИТАТЕЛКИТЕ НА "ТАА" ИЗБРАА / 22.01.2005 Empty
PostSubject: ЧИТАТЕЛКИТЕ НА "ТАА" ИЗБРАА / 22.01.2005   ЧИТАТЕЛКИТЕ НА "ТАА" ИЗБРАА / 22.01.2005 EmptyTue Sep 24, 2019 7:23 pm

Дневник / 22.01.2005
ЧИТАТЕЛКИТЕ НА "ТАА" ИЗБРАА

Петар Ѓошев, водител на телевизиската емисија "Ред хот" е избран за нај момче на годината, во изборот што го организираше тинејџерското списание "Таа". Мегапопуларниот Тоше Проески и виртуозот на пијано Симон Трпчески беа избрани за ѕвезди на годината поради нивниот придонес во популарната и во класичната музика. Во конкуренција за најмомче беа: Роберт Билбилов, Дадар, Ненад од МС, Влатко од "Морал", Александар Васовски, Горан Пандев, Јован Јованов. Читателките на "Таа" два месеца преку смс-пораки, Интернет, телефонски јавувања и писма гласаа за најпопуларно момче за 2004 година. - Многу ми значи оваа награда и сакам да ја споделам со останатите девет учесници во изборот, зашто сите ние работиме за доброто на Македонија. Им благодарам на читателките на "Таа" што се сетиле на мене - изјави Петар. (Е.Т.)
Back to top Go down
https://tose.forumotion.com
 
ЧИТАТЕЛКИТЕ НА "ТАА" ИЗБРАА / 22.01.2005
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2005-
Jump to: